KS Zwar Warszawa

3

:

1

45' Real Varsovia 2008 Karol Banaszek Franciszek Szymczyk
40' Real Varsovia 2008 Vincent Szypura Franciszek Szymczyk
20' KS Zwar Warszawa
10' Real Varsovia 2008 Patryk Lis Karol Banaszek

W sobotnie popołudnie zespół rocznika 2008 rozegrał mecz 6. kolejki ligi okręgowej MZPN, wygrywając zdecydowanie w Chylicach 3:1. W sumie w dwumeczu z KS ZWAR Warszawa wygrywamy 8:1 (pierwszy mecz wygrany został 5:1)!

O zwycięstwie w meczu zadecydowała chłodna głowa i pewność siebie naszego zespołu, który mimo stosunkowo brzydkiego i ostrego meczu i długich okresów, kiedy nie grał "swojej piłki", potrafił dzięki koncentracji i zdecydowanemu prowadzeniu gry w drugiej połowie bezdyskusyjnie ustalić wynik z dwubramkową przewagą.

Na pochwałę zasługuje zwłaszcza gra w defensywie, w bloku Marek-Franek-Alexy, posiłkowanym przez Gawła i Janka, którzy coraz lepiej się przesuwali, często cofali i budowali naszą - narastającą zwłaszcza w drugiej połowie - dominację na boisku. Zawodnicy w defensywie grali bardzo pewnie, mądrze i spokojnie zaczynali i rozgrywali akcje, z kilkoma wyjątkami nie dopuszczając przeciwnika pod bramkę i dzięki pewnemu rozegraniu oraz asekuracji pozwalali zawodnikom ofensywnym prowadzić grę i dochodzić do kolejnych sytuacji.

Pochwalić trzeba także Franka, który w swoim debiucie w naszym zespole wniósł - oprócz asysty - takie aktywa jak dużą pewność siebie i jeszcze większe wsparcie mentalne i mocny charakter.

Bramkarzy cechowały w tę sobotę bardzo pewne interwencje i spokój, a jak dodamy bardzo dobre jakościowo zmiany z ławki rezerwowych w zespole i zasługujących na wyróżnienie brylujących w ofensywie strzelców bramek: Patryka, Vincenta i Karola, mamy już obraz zespołu, który musiał dzisiaj wygrać. Brawo!

2020-10-10 14:30

Mikołaj Dąbrowski, Maciej Zasada, Mikołaj Zasada, Alexy Brodziński, Bruno Ziemba