2021-03-18 23:16  -  Real Varsovia 2008

Treningi w marcu i kwietniu

Treningi w marcu i kwietniu

W marcu i kwietniu zawodników zespołu rocznika 2008 czeka realizacja założeń piłkarskich, motorycznych, psychologicznych, dietetycznych i meczowych.

1. Mecze

W marcu i kwietniu czekają nas:

- II edycja Ligi Zimowej RS Sport

- sparingi z silnymi drużynami z Małopolski

- sparingi z zespołami rocznika 2007 i zaawansowanymi zespołami rocznika 2008,

- Liga MZPN.

2. Treningi piłkarskie

- W zakresie techniki piłkarskiej - doskonalenie: uderzenia na bramkę, dryblingu, prowadzenia piłki, gry wewnętrzną częścią stopy, przyjęcia i podania piłki, 

- W zakresie rozwoju taktyki indywidualnej: działanie w celu przygotowania sytuacji do uderzenia na bramkę i powstrzymania,

3. Motoryka

Z naszym trenerem przygotowania motorycznego będziemy pracować nad:

- Wytrzymałością - kształtowaniem wytrzymałości na wysiłki o wysokiej intensywności, 

- Szybkością: kształtowaniem zwinności.

4. Psychologia sportu

Podczas treningów w marcu planowana jest kontynuacja pracy nad utrzymywaniem koncentracji w sytuacjach, gdy pojawiają się czynniki rozpraszające oraz nad kontrolowaniem i budowanie pozytywnego i wspierającego dialogu wewnętrznego. W trakcie zgrupowania zaplanowane są dodatkowe spotkania z team-buildingu oraz relaksacji.

W kwietniu w ramach treningu mentalnego przewidziane są ćwiczenia związane z regulacją pobudzenia (obniżanie poziomu stresu oraz dodawanie energii) oraz uzupełnienie treningu piłkarskiego treningiem wyobrażeniowym. Dodatkowo, w związku z prośbą zawodników, która pojawiła się podczas marcowego zgrupowania planowane jest wprowadzenie dłuższego przygotowania mentalnego w ramach odprawy przedmeczowej.

5. Dietetyka

W zakresie dietetyki najważniejsze jest teraz rozwijanie świadomości zdrowej diety młodych piłkarzy, szczególnie n/t odżywiania około-treningowego.

Zapraszamy!