Real Varsovia 2008

2

:

4

70' Real Varsovia 2008 Gaweł Faber
64' Real Varsovia 2008 Krzysztof Szabelewski
59' Real Varsovia 2008 Karol Banaszek
54' MKS Polonia Warszawa Bartłomiej Sarniak
27' Real Varsovia 2008 Krzysztof Szabelewski
2' MKS Polonia Warszawa Daniel Baranow

W ostatnią niedzielę zespół rocznika 2008 wygrał z Polonią Warszawa III na wyjeździe 4:2. Polonia w 2. Lidze Okręgowej MZPN gra oficjalnie jako trzeci zespół, ale w przypadku zespołów dziecięcych i młodzieżowych trzeci zespół paradoksalnie na skutek "selekcji" często jest w istocie silniejszy niż pierwszy czy drugi, zatem byliśmy przygotowani na grę z wymagającym przeciwnikiem, "trzecim" zespołem być może tylko z nazwy.

Przebieg meczu był odmienny w 1. i 2. połowie. Pierwsze 40 minut było wyrównane, zakończyło się wynikiem 1:1, a gra toczyła się głównie w środku pola. Obraz gry zmienił się radykalnie od momentu strzelenia przez Real drugiej bramki, na 2:2. Od tej chwili drużyna Polonii zamurowała bramkę na własnej połowie i przez długi czas nie była w stanie wyjść ze swojej połowy. Real całkowicie zdominował grę i utrzymywał się przy piłce. W efekcie wynik 4:2 to najniższy wymiar kary, wobec wielu niewykorzystanych sytuacji Realu oraz brutalnej i agresywnej gry zawodników Polonii, którzy wielokrotnie zamiast grać w piłkę, polowali na nogi naszych napastników, pomocników a nawet obrońców. Często zawodnicy ofensywni musieli z jednej strony prowadzić piłkę, a jednocześnie przeskakiwać nad wyprostowanymi nogami przeciwników. Polonia miała dużo szczęścia, że żaden z jej zawodników nie został ukarany czerwoną kartką. W dobie dogłębnej reformy rozgrywek młodzieżowych przeprowadzanej przez PZPN, gra Polonii w opisywanym meczu stanowi mocny argument za zmianami i zwróceniem uwagi na takie sytuacje, karaniem za niebezpieczne faule i przeciwdziałaniem takiej "grze" na etapie młodzieżowym.

Postawa naszego zespołu wynikała m.in. z głównego filaru tego meczu, postawionego na odprawie przedmeczowej: troski każdego naszego zawodnika o zespół, zrozumienia, dla kogo i za kogo gramy, a także: jak i po co pracujemy prawie codziennie na treningach. Za postawienie tego właśnie filaru trzeba chłopców szczególnie pochwalić.

Na mecz nasi zawodnicy dostali cele indywidualne i zespołowe. Taktycznie do zrealizowania mieli przede wszystkim: atak i obrona całym zespołem, długie utrzymywanie się przy piłce (rosło z każdą minutą meczu, osiągając w drugiej połowie bardzo wysoki procent z gry), dominację poprzez asekurację, wzajemne wsparcie.

Chłopcy udowodnili, że potrafią grać w piłkę, zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Gra była asymetryczna, z częstą zmianą ciężaru gry. Pokazali charakter, szybko reagując na stracone bramki (obie po stałych fragmentach gry, poza rzutami rożnymi żadna akcja przeciwnika nie zagroziła naszej bramce) i prowadząc szybką, jakościową grę na wysokim poziomie. Brawo!

2021-09-05 17:00